Брејвик

  во

  Немаше логично објаснување за масакрот во синагогата во Питсбург во кој настрадаа 11 луѓе, но откако медиумите го идентификуваа напаѓачот Роберт Бауерс и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со 355 гласа за и 90 против, Европскиот Парламент денеска усвои Резолуција со која бара да се забранат неофашистичките и неонацистичките групи во Европската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Искрено, сè помалку имам трпение да читам колумни од европски аналитичари и „визионери“. По десет реченици добивам мачнина поради која сакам да побегнам ...
  сите 2 | | | веќе видена

  – Како да те обвиниле во Норвешка затоа што си го опцул Брејвик, комнетира режисерот и писател, Александар Русјаков на својот Фејсбук профил за поднесениот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Единствен проблем со кој моментално се соочуваме е како да го прескокнеме август, оти овој проклет месец е еден невоспитан провокатор, кој упорно се обидува да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европскиот суд за човекови права ја отфрли како неоснована жалбата на Норвежанецот, Андрес Беринг Брејвик, кој е незадоволен од нехуманите и понижувачки ...
  сите 4 | | | веќе видена