Брегот

  во

  Руските системи за контрола на воздушниот простор забележале француска фрегата како испукува ракети во Средоземното Море во понеделникот, извести руското ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Рускиот авион „иљушин-20“ што беше соборен во Сирија вршел извидување во зоната на деескалација во Идлиб, изјави рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу. „Во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Бурата Флоренс иако ослабена, и натаму предизвикува огромна штета во американските сојузни држави Јужна и Северна Каролина додека се движи покрај американскиот ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Бурата Флоренс, иако ослабена и понатаму предизвикува огромна штета во американските сојузни држави Јужна и Северна Каролина додека се движи кон источниот брег ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Олујата Флоренс, иако ослабена, и натаму предизвикува огромна штета во американските сојузни држави Јужна и Северна Каролина додека се движи покрај ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Скопјани многу пати знаат да се разладат во водите на реката Треска. Особено за викенд или празници брегот на реката е полн со посетители. Топлото време ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пожар избувнал на брегот на Преспанското Езеро при што е зафатена трска во појас од два километра. Според полицијата, пожарот избувнал вчера околу 17:30 часот ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Пожар избувнал на брегот на Преспанското Езеро при што е зафатена трска во појас од два километра. Според полицијата, пожарот избувнал вчера околу 17:30 часот ...
  сите 73 | | | веќе видена