Брег

  во

  САД ги продолжуваат разговорите со Турција за создавање тампон-зона во Североисточна Сирија по повлекувањето на американските војници од оваа област, изјави во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Делови од телото на Сузана Карера биле пронајдени во Коакакоалкос на источниот брег на Мексиканскиот залив. Таа била киднапирана една недела порано пред куќата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Делови од телоо на Сузана Карера најдени се во Коакакоакос на источниот брег на Мексиканскиот Залив. Таа е киндапирана пред една недела од пред куќата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Смртоносната болест со хронично слабеење - CVD - наречена "Болест на Зомби елени" - масовно убива елени и лосови во 24 американски држави и две канадски ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Од агенцијата преку која била купена недвижнината не сакале да го откријат името на купувачот и само откриле дека станува збор за познат „европски ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со денови гори трската меѓу Калишта и Струга, а засега никој не реагира. Екологистите стравуваат дека се подготвува терен за нова урбанизација на заштитетното ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Од агенцијата преку која била купена недвижнината не сакале да го откријат името на купувачот и само откриле дека станува збор за познат „европски ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Трската на потегот од Калишта кон Струга гори веќе неколку дена, а градоначалникот Рамиз Мерко не реагира, обвинија од „Охрид СОС“. „Се знае кој е против ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Ако бродовите на американската воена морнарица влезат во Црното море, тие повеќе нема да можат да излезат, изјави контра-адмиралот на руските поморски сили, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Охрид, 16. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Да се запре криминалот врз појасот трски на Охридското Езеро, порачуваат екологистите од Струга и Охрид, откако вчера беше ...
  сите 14 | | | веќе видена