Бредли

  во

  За прв пат во историјата на НФЛ, двете конференциски финалиња беа решени во продолженија и гостите славеа, ЛА ремс и Њу Ингланд патриотс ќе се борат за ...
  сите 9 | | | веќе видена

   Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа што и маж кој не изгледа како модел може да ја добие титулата. Уште откако ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Oд хорор, преку драма и музичка биографија до филмови за суперхерои и римејк на блокбастери. Се шушка за главните кандидати за престижната награда „Оскар“, чие ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во чии раце ќе отиде „Оскарот“ за најдобра актерка наредниот месец? Ако „Изборот на критичарите“ е некаков показател, тогаш категоријата за најдобра актерка во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пејачката и актерка Лејди Гага освои награда на овогодинешната церемонија на "Critics' Choice Awards" за најдобра актерка во филмот „Ѕвездата е родена“, како и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Експлозијата со која падна кровот на стариот дом на Милвоки бакс, „Бредли центарот“, ја означи последната фаза од уривањето на оваа спортска сала која околу 30 ...
  сите 2 | | | веќе видена