Бредли

  во

  Минатиот викенд во МЛС лигата се одигра пресметката меѓу Торонто и Лос Анџелес Галакси која заврши со победа на домаќините од 5-3, но триумфот остана во втор ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Минатиот викенд во МЛС лигата се одигра пресметката меѓу Торонто и Лос Анџелес Галакси која заврши со победа на домаќините од 5-3, но триумфот остана во втор ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Фудбалерите на ЛА Галакси вчера беа поразени од Торонто со 5:3, а натпреварот го одбележа Златан Ибрахимовиќ кој го постигна својот 500. гол во кариерата. ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Торонто и ЛА Галакси одиграа неверојатен меч ова утро во Америка, а од постигнатите осум гола, еден посебно се издвои не само поради фактот што го постигна ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Торонто вчера славеа со 5:3 на свој терен во натпреварот против тимот на Златан Ибрахимовиќ, ЛА Галакси. На оваа средба Ибрахимовиќ на ...
  сите 47 | | | веќе видена

   Ако сте корисник на популарната социјална мрежа, веројатно сте забележале дека дел од најпознатите имиња на денешницата не поседуваат лични профили. Додека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пред околу 252 милиони години, Земјата се променила драстично и катастрофално. Масивна постојана вулканска активност во Сибир ја обвиткала планетата во дебел ...
  сите 3 | | | веќе видена

  После фамозниот фустан од месо, Лејди Гага повеќе не може да ги шокира своите фанови, но сосема е сигурно дека сите ги изненади кога се соблече целосно гола, ...
  сите 9 | | | веќе видена