Бразилецот

  во

  Барселона скапо го плати Осман Дембеле од Борусија Дортмунд, тој требаше да биде заменикот на Нејмар и пристигна летото кога Бразилецот си замина, но засега не ...
  сите 44 | | | веќе видена

  За тоа колку Роналдињо беше неверојатен на тоа историско Ел Класико говори и податокот дека пред него само Диего Марадона успеал да му даде два гола на Реал во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателот на јапонската автомобилска компанија Нисан, Карлос Госн е беше уапсен под сомнение за финансиски, соопшти компанијата. Бордот на состанокот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Што познатиот менаџер има да понуди на Милан? Директорот на Милан, Леонардо ќе има полни раце работа за да го засили својот тим за оваа, но и за следната ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Шпанските гиганти, Барселона и Реал Мадрид оваа сезона не играат според очекувањата и губат многу бодови во Примера, па веќе започнаа да работат на засилување ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Шпанските гиганти, Барселона и Реал Мадрид оваа сезона не играат според очекувањата и губат многу бодови во Примера, па веќе започнаа да работат на засилување ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Нејмар и Кавани имаа една непријатна ситуација на пријателскиот натпревар кој го одиграа Бразил и Уругвај, бидејќи поискусниот напаѓач во еден момент ги загуби ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Нејмар и Кавани имаа една непријатна ситуација на пријателскиот натпревар кој го одиграа Бразил и Уругвај, бидејќи поискусниот напаѓач во еден момент ги загуби ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Иако Единсон Кавани и Нејмар се соиграчи во ПСЖ и се меѓу најголемите ѕвезди на тимот, очигледно е дека не се во добри односи. Конфликтот меѓу нив започна уште ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Познато е дека поголемиот дел фудбалери и не се баш образовани, секако има и исклучоци како што се Џорџо Киелини и Хуан Мата кои имаат магистарски дипломи. ...
  | | веќе видена