Бразилец

  во

  Бразил го победи Уругвај со 1:0 во пријателски меч одигран синоќа на „Емирејтс“ во Лондон, а во центарот на вниманието беа соиграчите од ПСЖ, Нејмар и Единсон ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Славниот Бразилец Роналдињо вчеравечер допатува во Белград. Еден ден после историската победа на Црвена Звезда над Ливерпул во Лигата на шампионите во Белград ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Славниот Бразилец Роналдињо вчеравечер допатува во Белград. Еден ден после историската победа на Црвена Звезда над Ливерпул во Лигата на шампионите во Белград ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Заминувањето на Луис Назарио де Лима Роналдо од Барселона се смета за една од најголемите грешки во историјата на каталонскиот клуб, бидјеќи неколку години ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари имаше успешно деби на клупата на Реал Мадрид остварувајќи победа над Мелилја во шпанскиот Куп, а утре го чека нов предизвик, овојпат во ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Англиските обложувалници значително ги намалија коефициентите за потенцијалниот трансфер на бразилскиот напаѓач Роберто Фирмино. 27-годишниот Бразилец веќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалерот на кинескиот Шандонг Луненг, Диего Тардели, заработи необична суспензија и парична казна од тамошната фудбалска федерација. Бразилецот е казнет ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари одлучи да му даде шанса на Винисиус Жуниор во стартната постава уште на својот прв натпревар како тренер на Реал Мадрид, а на крајот тоа му се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари одлучи да му даде шанса на Винисиус Жуниор во стартната постава уште на својот прв натпревар како тренер на Реал Мадрид, а на крајот тоа му се ...
  сите 31 | | | веќе видена