Бразилците

  во

  Се вика Ву Леи и има 27 години. Потпиша со Еспањол и стана само вториот Кинез во историјата кој заиграл во најдобрата шпанска Ла Лига. Ву Леи е најдобриот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пријателите на да Силва ја оправдаат дека е родена политичарка и сака да го смени светот. Таа претходно била и градоначалничка на гратчето Бомбинас ви јужната ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Хрватската спортска јавност „грми“ за неправдата во Келн и начинот на кој „каубоите“ беа поразени од Германија на одлучувачката пресметка за пласманот во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Хрватската ракометна репрезентација сама си ја закомпликува работата на мундијалот и сега се стави во доста незавидна ситуација по неочекуваниот и шокантен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Преку 600 жени ширум светот веќе го обвиниле "Жоао од Бога" за сексуално вознемирување во текот на сеансите за лечење. Тој бил познат бразилски духовен лекар, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Преку 600 жени ширум светот веќе го обвиниле "Жоао од Бога" за сексуално вознемирување во текот на сеансите за лечење. Тој бил познат бразилски духовен лекар, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер сити, Фернандињо верува дека неговата игра го смени ставот кон Бразилците во англиското првенство.Тој се пресели во таборот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонија Ѓорче Петров ги загуби двата пријателски дуели што ги одигра досега во Аланија, ќе има шанса за подобар резултат на уште неколку пријателски мечеви ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Од таборот на Работнички дефинитивно се најактивни во јануарскиот преоден рок составувајќи конкурентна екипа која со сигурност ќе биде „тврд орев“ за Шкендија ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев има мегапонуда да се пресели на Далечниот Исток. Еден од најдобрите кинески клубови, Гвангжу Евергранде, сака да го ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Бразил, домаќин на годинешното издание на Копа Америка, ќе игра во групата А со селекциите на Боливија, Венецуела и Перу, одлучи ...
  сите 2 | | | веќе видена