Бразилци

  во

  Веб-страницата Хотелс.ком им овозможува на едно куче и неговиот сопственик да патуваат 10 дена и да престојуваат во некои од најлуксузните хотели во кои е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Многу Бразилци кои уживале на плажата во Кабо Фрија не ни сонувале дека уживањето на сонце ќе и им го расипе огромен бран. Туристите се одмараа на лежалки и на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Бразилецот Дани Алвеш е разочаран од зборовите на Лионел Меси, кој изрази уверување дека сè на Копа Америка 2019 било наместено, за бразилските домаќини да ја ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Бразил е освојувач на овогодинешноти издание на Копа Америка откако во финалето го победија Перу со 3:1. Бразил во овој натпревар влезе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дуелот на Бразил и Аргентина од полуфиналето на Копа Америка е настанот кој со нетрпение се чека во целиот фудбалски свет, а секако најголемата еуфорија е во ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Дуелот на Бразил и Аргентина од полуфиналето на Копа Америка е настанот кој со нетрпение се чека во целиот фудбалски свет, а секако најголемата еуфорија е во ...
  сите 205 | | | веќе видена

  По завршување на групната фаза на Копа Америка, познати се осумте селекции кои ќе ја продолжат битката за трофејот на Јужноамериканското континентално ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Младиот бразилски интернационалец, Родриго Гоеш денеска и официјално беше преставен како играч на Реал Мадрид. Тој на „Сантијаго Бернабеу“ доаѓа од Сантош и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија продолжуваат да пишуваат за трансфер на Килијан Мбапе, последните информации велат дека таткото на играчот имал состанок во Цирих на кој ...
  сите 66 | | | веќе видена