Братислава

  во

  Словачките власти го идентификувале сведокот во случајот на убиството на новинарот Јан Куцијак, соопштило денес обвинителството. Ова е прв напредок во случајот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Данските третолигашки клубови како Ванлосе, Таруп и Аварта почнаа да ги одложуваат своите викенд натпревари затоа што даваат репрезентативци во националниот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во третото коло од најсилното албанско првенство составот на Партизани на домашен терен со 1:0 го совлада Кастриоти. Стрелец на единствениот гол беше Јасир ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Прага се сеќава на задушувањето на Прашката пролет во 1968 година. Советското раководство тогаш ги собори реформските комунисти во Чехословачка за на сцена да ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Теренски автобус од Украина, кој доаѓа од Словенија или Словачка, или пак од Чешка - кој ли ќе знае… Деновиве до нас пристигнаа интересни вести - компанијата ...
  | | веќе видена

  Реализаторско шоу на Иван Тричковски во дресот на АЕК Ларнака, гол и на Даниел Аврамовски за љубљанска Олимпија. Кипарскиот тим го декласира Штурм со 5:0 во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Хајдук прими гол во 93. минута во Букурешт за 2:1 пораз од ФСЦБ (поранешна Стеауа) и елиминација во третото квалификациско коло од Лига Европа. Првиот меч во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани скенер со софтвер за ...
  сите 59 | | | веќе видена