Бранко

  во

  Премиерот Зоран Заев денеска ќе оствари средба со делегација на Коморски инвестициски форум предводена од претседателот Марко Чадеж. Како што соопшти владината ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска ќе оствари средба со делегација на Коморски инвестициски форум предводена од претседателот Марко Чадеж.Како што соопшти владината ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Гордана Силјановска, првиот официјален кандидат во претседателската трка. Со 408 гласови Силјановска е избрана на партиската конвенција на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Др. Гордана Силјановска – Давкова е редовен професор на Правниот факултет „Јустинијан Први“ по уставно право и политички систем.Силјановска беше министер без ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Еден од лидерите на професорскиот пленум, Жесток критичар на двојазичноста но и Борец против Преспанскиот договор. Професорката по уставно право на правниот ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Експертот за уставно право и професор на правниот факултет „Јустинијан Први“ Гордана Силјановска Давкова и официјално е кандидатот со кој ВМРО ДПМНЕ како ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи вчера покрена пет постапки за говор на омраза, а министерот Оливер Спасовски информираше дека се работи на откривање и на ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Еден од кандидатите за претседател на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ Филип Петровски секојдневно е во посети на ОК на ВМРО-ДПМНЕ, каде што разговара со членовите, ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Амди можеби не е сериозен кандидат за Претседателските избори, но е сосема сериозен предвесник на она што ќе се случува на следните парламентарни избори. ...
  сите 2 | | | веќе видена