Бранко

  во

  Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Загрозување на сигурноста од чл.144 ст.4 од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пратеникот Бранко Маноиловски од ДУИ предложи на секој, како што кажа, вмровец кој ќе гласа, државата да стои зад него, ама прво да гласа и да се амнестираат ...
  сите 15 | | | веќе видена

   Во соопштението од обвинителството, информираат, минатата година, со коментар на социјалните мрежи, обвинетиот повикал на физичка ликвидација на новинарот – ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Актерот Тони Михајлоски се сомничи дека на 16.6. изминатата година, по информатички систем се заканил дека ќе стори дело кое е казниво со закон и гласи 5 ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Моите текстови се високоестетизирана политичка проза, можам нескромно да кажам, и поезија, само будали и идиоти можат во таа метафорика и висока стилистика да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Секој нормален, кога ќе го слушне името на изродот Тричковски, знае дека се работи за ментално пореметена особа, лудак со тешки човечки и духовни исцимувања, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Животот е тркало – час си горе, час долу, напиша актерот Тони Михајловски, по обвинението против него за закани преку социјални мрежи упатени кон новинарот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На продолжението на собраниската седница на која пратениците дебатираат за уставните измени, денеска од говорницата се обрати Бранко Маноиловски, пратеник од ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Не сум повикал. Метафорично реков, исто како што можеме да „убиеме” за цигара, кафе, сендвич и сл. Дури и си побарав прошка во статусот за изречената мисла. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На продолжението на собраниската седница на која пратениците дебатираат за уставните измени, денеска од говорницата се обрати Бранко Маноиловски, пратеник од ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Животот е тркало – час си горе, час долу, напиша актерот Тони Михајловски по обвинението против него за закани преку социјални мрежи упатени кон новинарот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, за сторено кривично ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Животот е тркало – час си горе, час долу, напиша актерот Тони Михајсловски, по обвинението против него за закани преку социјални мрежи упатени кон новинарот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство успеа да ги прибави фактите и да поведе обвинение против актерот Тони Михајловски за наводни закани против новинарот Бранко ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ Бранко Манојловски ја повика државата да застане зад секој еден вмровец, за да можат, како што кажа, слободно да гласаат за уставните ...
  сите 54 | | | веќе видена