Бранко

  во

  „Јас Бранко Тричковски можам да го убијам и да не ми трепне око. Прости ми боже“ ова е заканата на актерот Тони Михајлоски кон новинарот Тричковски а за која ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го повлекоа своето право на збор во знак на револт кон претседателот на Собранието, Талат Џафери, кој што ден претходно го ...
  сите 30 | | | веќе видена

  – Како да те обвиниле во Норвешка затоа што си го опцул Брејвик, комнетира режисерот и писател, Александар Русјаков на својот Фејсбук профил за поднесениот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ако сега отвориме нов процес на преговори со Грција, а по 27 години едвај ги врзавме двете страни, ризикот да ја испуштиме оваа шанса ќе биде огромен, одговори ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пратеникот од ГРОМ Панчо Минов, дел од опозицијата, за време на собраниската расправа за Предлогот кон пристапување кон уставни измени рече дека ќе биде ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Загрозување на сигурноста од чл.144 ст.4 од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пратеникот Бранко Маноиловски од ДУИ предложи на секој, како што кажа, вмровец кој ќе гласа, државата да стои зад него, ама прво да гласа и да се амнестираат ...
  сите 15 | | | веќе видена

   Во соопштението од обвинителството, информираат, минатата година, со коментар на социјалните мрежи, обвинетиот повикал на физичка ликвидација на новинарот – ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Актерот Тони Михајлоски се сомничи дека на 16.6. изминатата година, по информатички систем се заканил дека ќе стори дело кое е казниво со закон и гласи 5 ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Моите текстови се високоестетизирана политичка проза, можам нескромно да кажам, и поезија, само будали и идиоти можат во таа метафорика и висока стилистика да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Секој нормален, кога ќе го слушне името на изродот Тричковски, знае дека се работи за ментално пореметена особа, лудак со тешки човечки и духовни исцимувања, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Животот е тркало – час си горе, час долу, напиша актерот Тони Михајловски, по обвинението против него за закани преку социјални мрежи упатени кон новинарот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На продолжението на собраниската седница на која пратениците дебатираат за уставните измени, денеска од говорницата се обрати Бранко Маноиловски, пратеник од ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Не сум повикал. Метафорично реков, исто како што можеме да „убиеме” за цигара, кафе, сендвич и сл. Дури и си побарав прошка во статусот за изречената мисла. ...
  сите 20 | | | веќе видена