Бранко

  во

  Премиерот Зоран Заев го повика Јавното обвинителство по допрен глас да истражи кој го местел него и останатите обвинети во случајот „Пуч“. „Ако немало допрен ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев го повика Јавното обвинителство по допрен глас да истражи кој го местел него и останатите обвинети во случајот „Пуч“.„Ако немало допрен ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Незаконското масовно прислушување се вршело во МВР-УБК, рече премиерот Зоран Заев кој денеска е повикан како сведок на обвинителсвото во случајот „Таргет ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Првпат за незаконското следење на комуникациите слушнав кога станав претседател на СДСМ во 2013 година и тогаш тоа и го увидов, рече премиерот Зоран Заев ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Петседателот на Стопанската комора на Македонија е загрижен со зголеменото учество во економските параметри на компаниите од технолошките зони, чија работа се ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ...
  | | веќе видена | слични

  „Како Вардар“, „Љуби ме и главата горе“, „Од љубов не се бега“, познати ви се, нели, овие наслови, испеани шансони, евергрини. Тоа се само најпознатите, од кои ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Започнувањето со работа на стационарот за згрижување на бездомни кучиња тапка во место заради административни процедури. Проблем е изработката на локална ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Мораториумот за градба, односно одлуката за времен прекин на донесување и спроведување на урбанистички планови и постапки за утврдување правен статус на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Филип Темелковски, градоначалникот на Кисела Вода за 24 инфо вели дека во општината во која израснал и се развивал како личност и во која има голем број ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Помина рокот од 20 дена, што градоначалникот Константин Георгиески им го даде на сопствениците на дивоградби во Охрид. Во петок на седница со ребалансот на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски е голем срам за Македонија. Пендаровски заборавил во која држава живее со поканата на гости кај него за изборите да одлучуваат две македонски ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Здружението на Срби и Македонци КУД „Бранко Чајка“ од Тетово викендов беше домаќин на детската поетска манифестација „Пишемо и стварамо на српском језику“ ...
  сите 11 | | | веќе видена