Бранко

  во

  Во новата сезона, како што вели во интервјуто за МИА главниот и одговорен уредник на емисијата Бранко Огњановски, ќе се третираат сите проблеми во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Корупцијата ќе биде во фокусот на петтата сезона на Фчерашни новости – емисија што на интересен и забавен начин, преку хумор, сатира и исмејување ги критикува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Корупцијата ќе биде во фокусот на петтата сезона на Фчерашни новости – емисија што на интересен и забавен начин, преку хумор, сатира и исмејување ги критикува ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Оштетениот опозиционер, а денес претседател на Владата како сведок во судница побара кривична одговорност за масовното прислушување. Се соочи со Сашо Мијалков, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев го повика Јавното обвинителство по допрен глас да истражи кој го местел него и останатите обвинети во случајот „Пуч“. „Ако немало допрен ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во моментот во Кривичниот суд сведочи за масовното нелегално прислушување во УБК, односно за случајот „Таргет и Тврдина“. Тој во своето ...
  | | веќе видена | слични

  Заев вели дека од разговорите кои тој ги имал најприслушувани биле тој и поранешениот претседател Бранко Црвенковски.  Пред судот е Михаела Димовска која го ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Четири години откако Заев на прес конференција објави прислушуван разговор меѓу него и неговата 10 годишна ќерка, денеска во својство на сведок даде исказ во ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска како сведок на поранешните специјални обвинители Трајче Пеливанов и Артан Ајро сведочи во „Тврдина-Таргет“, кога првпат дознал за ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев го повика Јавното обвинителство по допрен глас да истражи кој го местел него и останатите обвинети во случајот „Пуч“. – Ако немало допрен ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев го повика Јавното обвинителство по допрен глас да истражи кој го местел него и останатите обвинети во случајот „Пуч“. „Ако немало допрен ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев го повика Јавното обвинителство по допрен глас да истражи кој го местел него и останатите обвинети во случајот „Пуч“.„Ако немало допрен ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Незаконското масовно прислушување се вршело во МВР-УБК, рече премиерот Зоран Заев кој денеска е повикан како сведок на обвинителсвото во случајот „Таргет ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Првпат за незаконското следење на комуникациите слушнав кога станав претседател на СДСМ во 2013 година и тогаш тоа и го увидов, рече премиерот Зоран Заев ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Петседателот на Стопанската комора на Македонија е загрижен со зголеменото учество во економските параметри на компаниите од технолошките зони, чија работа се ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ...
  | | веќе видена | слични

  „Како Вардар“, „Љуби ме и главата горе“, „Од љубов не се бега“, познати ви се, нели, овие наслови, испеани шансони, евергрини. Тоа се само најпознатите, од кои ...
  сите 13 | | | веќе видена