Бранко

  во

  Васко Ефтов во својата емисија „Центар“ ги објави резултатите од сите досегашни претседателски избори во Република Македонија. Во 1994-та година Киро Глигоров ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Васко Ефтов во својата емисија „Центар“ ги објави резултатите од сите досегашни претседателски избори во Република Македонија. Во 1994-та година Киро ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Партиите во државата се пред финализирање на одлуката кој ќе ја добие довербата на членовите и ќе биде ставен на листата за претседател. Деновиве и официјално ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Веднаш по формирањето, поранешните претседатели и премиери од земјите на поранешна Југославија, бе примени од актуелниот црногорски претседател,Мило Ѓукановиќ. ...
  | | веќе видена | слични

  Пратеникот Амди Бајрам ќе биде кандидат за претседател на Македонија на престојните претседателски избори, одлучи неговата партија Сојузот на Ромите, на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Албанската полиција нема конкретен одговор за снимките за бегството на поранешниот македонски премиер, Никола Груевски. Генералниот директор на албанската ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Балканот и неговата интеграција во Европската Унија ке биде во фокусот на подгоричкиот клуб составен од поранешните премиери и претседатели на регионот. Тие ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден, за прв пат се појави во интервју Никола Груевски кој побегна од државава со цел да не оди во затвор. И покрај тоа што многумина ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Социјалните медиуми, мноштвото апликации, социјалните мрежи, дигиталната технологија во последните 2 децении донесоа промени во начинот на рекламирање, во ...
  | | веќе видена

  Црногорскиот премиер Душко Марковиќ, завчера ги прими поранешните претседатели и премиери на земјите од регионот, собрани во новоформираниот Подгорички клуб и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Црногорскиот премиер Душко Марковиќ, завчера ги прими поранешните претседатели и премиери на земјите од регионот, собрани во новоформираниот Подгорички клуб и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Црногорскиот премиер Душко Марковиќ, завчера ги прими поранешните претседатели и премиери на земјите од регионот, собрани во новоформираниот Подгорички клуб и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  После долго време отсуство од јавноста, поранешниот премиер и претседател на Македонија Бранко Црвенковски се појави на јавен настан, а еден од организаторите ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Црногорскиот премиер Душко Марковиќ, завчера ги прими поранешните претседатели и премиери на земјите од регионот, собрани во новоформираниот Подгорички клуб и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Црногорскиот премиер Душко Марковиќ, завчера ги прими поранешните претседатели и премиери на земјите од регионот, собрани во новоформираниот Подгорички клуб и ...
  сите 12 | | | веќе видена