Бранко

  во

  Бранко Тричковски, поранешен новинар, добил покана да се јави во Основното јавно обвинителство о врска со истрага која се води против него и во која се сомничи ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје испратило покана до новинарот Бранко Тричковски да се јави во обвинителството бидејќи е осомничен за повеќе кривични дела. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов синоќа преку комични и сатирични оценки за неговата работа даде отчет за сработено во првата година од неговиот мандат. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Одборот за доделување на Наградата „13 Ноември“ на Град Скопје, денеска, по спроведеното тајно гласање, и официјално ги објави добитниците на Наградата „13 ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов синоќа преку комични и сатирични оценки за неговата работа даде отчет за сработено во првата година од неговиот мандат, ...
  сите 18 | | | веќе видена