Бранко

  во

  Од Стопанската комора на Македонија за Дојче Веле потенцираат дека неквалификуваната работна сила и натаму ќе биде најголем проблем за македонското стопанство ...
  сите 8 | | | веќе видена

  1 јануари 2019 - Денеска е Светски ден на мирот 45.п.н.е.- Воведен бил во употреба новиот календар, наречен „јулијански“, со кој римскиот државник Гај Јулиј ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Барањето на бизнисмените за поедноставни и помал број на закони останува и во наредната година. Претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески смета дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На 19 години го изгуби татка си во сообраќајна несреќа. Втор огромен шок во нејзиниот живот беше смртта на сопругот, актерот Бранко Ѓорчев. Познатата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Владимир Тадиќ од Бања Лука ги разгледувал фотографиите што ги направил во ноември на белградскиот Калемегдан и наишол на нешто сосема неочекувано!- Со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бизнисот е тој што отвора нови работни места, инвестира во опрема и нови производствени погони и создава новододадена вредност, која е основа за покривање не ...
  сите 10 | | | веќе видена

  “Хрватските детски филмови се присутни во хрватската кинематографија многу често како екранизација на веќе постоечки книжевни успеси. Но самата застапеност не ...
  | | веќе видена

  Што се` ни донесе 2018 – поделби, бојкотирање, помирување, загадување… Во ResPublica видео подкаст , ретроспективата на годината ја прават Бранко Огњановски од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бранко Огњановски попознат под својот прекар Миле Паника на Твитер со жестока критика до Зоран Заев. Тој отворено во својот последен твит го покажа своето ...
  сите 8 | | | веќе видена