Бранко Црвенковски

  во

  – Имавме ситуација, последен пат кога е прочистен списокот се крена голема врева, тогашната опозиција тврдеше дека истиот е прочистен. Но, на овој референдум ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Како ја тераш работата Никола, апла сам ќе останеш. Замисли, сите овие Љубчо, Љубе, јас, Стојанче сме биле предавници, а само тој патриот, сите сме биле ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Првиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски во гостувањето на Топ Тема на телевизија Телма вели дека можел да го реши спорот за името, но најголем виновник ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Веројатно ова е една од точките во животот кој што секој од нас присутен во оваа сала ќе ги памти и ќе ги раскажува на следните поколенија како се поставил во ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Илија Димовски, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ во македонското собрание, денеска се обрати во рамките на дискусијата на Комисијата за уставни прашања. Во продолжение ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Веројатно ова е една од точките во животот кој што секој од нас присутен во оваа сала ќе ги памти и ќе ги раскажува на следните поколенија како се поставил во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Може да се прочита, во последното издание на „Глобус“, краток опис на политичкиот стил на филозофот Ферид Мухиќ (пратеник на коалицијата Заев-Ахмети како ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Денешното соопштение на партијата „Единствена Македонија“ на Јанко Бачев: Извршниот комитет на Единствена Македонија во средата го исклучи од партијата Стефан ...
  | | веќе видена | слични

  По референдумот, жестоки расправии и поделби во таборот на бојкотирачите. Партијата на Јанко Бачев, „Единствена Македонија“, која се претставува како проруска, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Извршниот комитет на Единствена Македонија во средата го исклучи од партијата Стефан Влахов Мицов поради докази и факти дека Влахов-Мицов дејствувал на начин ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Пред 23 години на денешен ден македонското Собрание го смени државното знаме со ѕвездата од Кутлеш и го воведе актуелното знаме. Седницата се случила само 48 ...
  сите 2 | | | веќе видена