Бранко

  во

  Во далечната 1949 година младинците на Вардар станаа шампиони на Југославија, истиот подвиг го повторија и 1975 година Пишува:Миодраг Мицковиќ Само најстарите ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Државата да почне активна кампања за купување домашни производи, бара Стопанската комора на Македонија. Во услови на намалување на економската активност поради ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Да се исплатат обврските на државата и локалната самоуправа кон приватните претпријатија, да се скратат законските рокови за поврат на ДДВ од 30 на 15 дена и ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Куманово викендот го помина во карантин со цел да се спречи ширењето на заразата со Ковид 19. Од петокот во 21 часот, па сѐ дeнес до раните утрински часови ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Познатиот Бранко Миличевиќ – Коцкица на кој веруваме се сеќавате сите го прослави 93-от роденден во изолација, а се чувствува како да има 74 години. Од својот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи го коментира начинот на справување со коронакризата во Македонија, со акцент на „алергијата“ на власта на укажувањата од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  После денешните бројки, мислам дека на сите ви е јасно дека конечно треба да престане овој „танц“, ова „танго на смртта“ со епидемијата од коронавирусот и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  После денешните бројки, мислам дека на сите ви е јасно дека конечно треба да престане овој „танц“, ова „танго на смртта“ со епидемијата од коронавирусот и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Бранко Миличевиќ, или како што ни е познат Бранко – коцкика, како што го познаваме на негов начин духовит пред се преку видео порака се обрати до јавноста ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во моменти кога Република Македонија се соочува со една од најголемите здравствени кризи кои воопшто ја зафатиле државата, наместо единство и поддршка, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Директорот на Здравственито дом од Крива Паланка, Бранко Стаменковски истакна дека станува збор за апарати за концентриран кислород со што се олеснува дишењето ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во моменти кога Република Македонија се соочува со една од најголемите здравствени кризи кои воопшто ја зафатиле државата, наместо единство и поддршка, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  За да помогне во таа насока, претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески е во континуирана комуникација со колегите од сите стопански ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Ова се тешки времиња, во кои не е лесно да се обезбеди достапноста на важни производи, суровини и репроматеријали. Затоа, проодноста на транспортните коридори, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Ова се тешки времиња, во кои не е лесно да се обезбеди достапноста на важни производи, суровини и репроматеријали. Затоа, проодноста на транспортните коридори, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Сé уште не е решен проблемот со задржувањето на македонските камиони на турските граници и застојот на транспортот во Турција, а се прават напори и за ...
  сите 36 | | | веќе видена