Божиновски

  во

  Продолжува да се зголемува бројот на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно објавија  дека нема да гласаат на референдумот ниту ќе ги поддржат уставните промени кои ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Бизнисменот Минчо Јорданов нема да бара отштета од обвинетите и нема да се приклучи на кривичниот прогон на обвинетите во случајот „Шпион“. Тој иако во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ нема кривично да се гони за делото „Злосторничко здружување“, бидејќи кривичното дело е застарено. На ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Бизнисменот Минчо Јорданов во моментот сведочи на судското рочиште за случајот “Шпион”, во Кривичниот суд. Тој според обвинителниот акт е оштетен сведок, ...
  | | веќе видена | слични

  Бизнисменот Минчо Јорданов во моментот сведочи на судското рочиште за случајот "Шпион", во Кривичниот суд.Тој според обвинителниот акт е оштетен сведок, поради ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Бизнисменот Минчо Јорданов на денешното рочиште во кривичниот суд за случајот ,,Шпион” рече дека на новинарот Зоран Божиновски му дал 5 илјади евра за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Бизнисменот Минчо Јорданов денеска како оштетен сведок даде исказ во судскиот процес „Шпион“. На прашањата на судијата Владимир Туфегџиќ, Јорданов раскажуваше ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Бизнисменот и управител на Макстил, Минчо Јорданов, според своето сведоштво денеска во судот, барал информации за фирми од конторверзниот новинар Зоран ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Се укинува постапката против Зоран Божиновски за злосторничко здружување. Судијата Владимир Туфегџиќ на почетокот од денешното рочиште за случајот ,,Шпион” ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Бизнисменот Минчо Јорданов во моментот сведочи на судското рочиште за случајот “Шпион”, во Кривичниот суд. Тој според обвинителниот акт е оштетен сведок, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Бизнисменот Минчо Јорданов во моментот сведочи на судското рочиште за случајот “Шпион”, во Кривичниот суд. Тој според обвинителниот акт е оштетен сведок, ...
  сите 49 | | | веќе видена