Божинов

  во

  Екипи на Јавното претпријатие „Чистота и зеленило" – Куманово рачно ќе ги мијат улиците во централното градско подрачје, соопштија денеска надлежните од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Досега чистењето на улиците се вршеше машински со цистерна, сопственост на јавното претпријатие. Според програмата, во акцијата ќе бидат опфатени улиците „11 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Националниот ромски центар денеска во стариот градски парк во Куманово организираше информативен ден на кој граѓаните имаа можност непосредно детално да се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Георги Баждаров, соработник на Делчев, во 1918 година го посетил Крушево. Бил кај својот пријател, кметот Наум Томалевски и побарал да се види со некој борец ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Охрид, 23. јули 2019 (ИНПРЕС) – Продолжуваат успесите на членовите на Аеро клубот „Охрид“, од два значајни натпревари кои се одржаа во Србија, се вратија со ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Маестрален настап на фестивалот „Охридско лето“ синоќа приреди Националната Опера и Балет на Република Северна Македонија поставувајќи ја балетската претстава ...
  | | веќе видена

  Во големата балетска сала при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“ вчера се одржа завршниот час од Летната Балетска школа организирана од „Еуролинк осигурување“. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вчера во големата балетска сала при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, се одржа завршниот час од Летната Балетска школа организирана од Еуролинк Осигурување. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во големата балетска сала при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, синоќа се одржа завршниот час од Летната Балетска школа организирана од Еуролинк Осигурување. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Љ.Д.(61) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Поради рехабилитација и реконструкција на железничката пруга Куманово-Бељаковце, како дел од проектот за Рехабилитација на Железничкиот Коридор 8 од утре ...
  сите 96 | | | веќе видена

   Поради рехабилитација и реконструкција на железничката пруга Куманово-Бељаковце, како дел од проектот за Рехабилитација на Железничкиот Коридор 8 од утре ...
  сите 69 | | | веќе видена

  ОДРЖАНО ЧЕТВРТОТО ИЗБОРНО СОБРАНИЕ 2 јули 2019 година, Скопје, Македонија - Во недела на 30 јуни се одржа Четвртото изборно Собрание на Сојузот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Александар Јаневски е нов претседател на Сојузот на здруженијата на Македонците и децата бегалци од Егејслкиот дел на Македонија на место на Ташко Јованов. Тој ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поради пукната цевка од водоводната мрежа, дел од центарот на Куманово е без вода. Цевката пукна во близина на градскиот плоштад, а поради силината на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Поради пукната цевка од водоводната мрежа, дел од центарот на Куманово е без вода. Цевката пукна во близина на градскиот плоштад, а поради силината на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Поради пукната цевка од водоводната мрежа, дел од центарот на Куманово е без вода. Цевката пукна во близина на градскиот плоштад, а поради силината на ...
  сите 40 | | | веќе видена