Божиќните

  во

  Неколку германски градови уште сега размислуваат за концепти за одржување на божиќните панаѓури, во согласност со мерките за борба против ширењето на ...
  сите 15 | | | веќе видена

   Во лето ја уредува терасата во бохо стил, а во зима терасата на Маја е како сцена од божиќна бајка со многу сијалички. Маја Гугоска (36) од Охрид е сопруга ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р Жарко Караџовски во изјава за ТВ21 , информираше за подготовките на здравствениот систем за есенските ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Книгата, која го шокираше британското кралско семејство, „Пронаоѓање слобода: Хари и Меган и создавањето на модерно кралско семејство“, меѓу другото, ги ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Сите зборуваа дека Меган, со нетрпение очекува да излезе новата биографија, но кога се зборува против неа, војвотката се огради. Британскиот принц Хари и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Производителот на чоколади „Lindt & Spruengli“ соопшти дека очекува продажбата да се намали за 5-7% во текот на оваа година, пред да закрепне следната година. ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд е новиот херој во Велика Британија откако со емотивно писмо го натера Борис Џонсон и владата да се предомислат ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд е новиот херој во Велика Британија откако со емотивно писмо го натера Борис Џонсон и владата да се предомислат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Секојдневно стануваме свесни дека повеќе не можеме слободно да ја планираме иднината. Тоа е едно од најмачните искуства во карантинската изолација. Колумна на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во светските медиуми минатата недела беше објавено дека 93-годишната кралица Елизабета Втора боледува од леукемија. Според „Глоуб“, пак, кралицата веќе го ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Со лични средства на дипломати и граѓани, Амбасадата на Република Бугарија во Република Македонија донираше средства за набавка на храна и опрема за лична ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Минатата година, во светските медиуми почна да кружи вест, од која многумина се загрижија и шокираа. Поточно, беше објавено дека 93-годишната кралица Елизабета ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Роберто Карлос вчера наполни 47 години и направи едно роденденско кратко интервју за „Марка“, но истото им успеа и на одговорните лица од „ЕСПН“ кои успеаја да ...
  сите 7 | | | веќе видена