Божидар

  во

  Во почетокот на 20. век, Тетово од мала турска касаба почнува да прераснува во трговски, занаетчиски и административен центар за поширокиот дел од ...
  | | веќе видена

  Книгата поезија „Аутопсија на љубовта“ од Божидар Божиновски, познат како Moџо Килингтон, беше промовирана вчеравечер (18 април) во книжарницата ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Книгата поезија „Аутопсија на љубовта“ од Божидар Божиновски, познат како Moџо Килингтон, беше промовирана вчеравечер (18 април) во книжарницата ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Компанијата „HFour“ која одржа своја работилница на Факултетот за информатика при УГД ги едуцираше студентите за областа на онлајн безбедноста и постави ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Промоција на поетската книга „Аутопсија на љубовта“ од Божидар Божиновски, познат како Moџо Килингтон, ќе се одржи денеска (18 април 2019 год.) во книжарницата ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Божидар Божиновски ака Моџо Килингтон е писател, сценарист, активист на социјалните мрежи, носител на споменица 2018-та и добитник на ѓезве на наградна игра од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Владата нема метод за да утврди колку македонски граѓани се отселиле во минатите години. Факт е дека демографијата и немањето капацитет за демографска свест ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 8. април 2019 (ИНПРЕС) – Текводо клубот ХВА РАНГ ИТФ од Лескоец-Охрид викендов учествуваше на меѓународниот турнир „Скопје Опен” според правилата за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Директорот на Агенцијата за акредитација Анте Попоски денеска официјално ја врачи акредитацијата за следните три години на директорот на Општата болница во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Директорот на Агенцијата за акредитација Анте Попоски денеска официјално ја врачи акредитацијата за следните три години на директорот на Општата болница во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Директорот на Агенцијата за акредитација Анте Попоски денеска официјално ја врачи акредитацијата за следните три години на директорот на Општата болница во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Поранешниот службеник на српската Државна безбедност, Божидар Спасиќ, за „Вести“ открива сè помасовна појава Срби да „купуваат“ Албанки за брак, откако веќе ...
  | | веќе видена