Боске

  во

  Поранешниот шпански селектор и предводник на Реал Мадрид, Висенте Дел Боске го искажа својот став за заминувањето на Кристијано Роналдо од „Сантијаго ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Висенте Дел Боске во изјава за шпанските медиуми порача дека има доверба во капацитетот на Фернандо Иеро да извади максисмум од актуелната селекцијата на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Проблем во таборот на светскиот шампион… Германските медиуми предупредуваат дека кризата не е од вчера и дека видилово е дека нешто не е во ред. Припремните ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски тренер Виторио Поцо е единствениот на светот кој двапати ја освојувал светската титула, и во двата случаи со селекцијата на својата ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Хулен Лопетеги не беше споменат во ниту една од листите кои ги составуваа шпанските медиуми за потенцијалните наследници на Зинедин Зидан во Реал Мадрид, па ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Хулен Лопетеги не беше споменат во ниту една од листите кои ги составуваа шпанските медиуми за потенцијалните наследници на Зинедин Зидан во Реал Мадрид, па ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Италијанецот Виторио Поцо е единствениот тренер во светот што успеал два пати да ја освои светската титула. Двете титули Поцо ги освоил со репрезентацијата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Висенте Дел Боске редовно ги коментира сите големи успеси кои ги остварува Реал Мадрид, а таков е случајот и овојпат откако тимот од шпанската престолнина пред ...
  сите 288 | | | веќе видена