Боске

  во

  Роберто Баутиста Агут ги живее моментите на слава на Вимблдон. Шпанскиот тенисер од кого никој не очекуваше дека може да стигне до завршницата на славниот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Висенте Дел Боске секогаш ќе има посебно место во историјата на шпанскиот фудбал, бидејќи популарниот „мустаќ“ беше човекот кој ги одбележа најслаевните денови ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Легендарниот шпански стратег, Висенте Дел Боске во ексклузивно интервју за Јутјуб каналот „Идолос“ говореше за неговото минато во Реал Мадрид. Стратегот притоа ...
  | | веќе видена

  Висенте Дел Боске, легендарниот шпански тренер во периодот од 1999 до 2003 година беше тренерн а Реал, а во интервју за „Марка“ откри интересни случувања од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Легендарниот шпански стратег, Висенте Дел Боске во ексклузивно интервју за Јутјуб каналот „Идолос“ говореше за неговото минато во Реал Мадрид. Стратегот притоа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Висенте дел Боске смета дека неговиот поранешен клуб би требало да го ангажираат Килијан Мбапе ако планираат да прават „дил“ ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Искусниот и трофеен шпански стручњак, Висенте Дел Боске во својата кариера имаше можност да биде тренер и на Реал Мадрид, па добро ги познава состојбите во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Висенте Дел Боске има важна улога во историјата на шпанскиот фудбал и неговите изјави секогаш привлекуваат посебно внимание во јавноста на Пиринеите, а така ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Висенте Дел Боске има важна улога во историјата на шпанскиот фудбал и неговите изјави секогаш привлекуваат посебно внимание во јавноста на Пиринеите, а така ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот шпански селектор и екс тренер на Реал Мадрид, Висенте Дел Боске застана во одбрана на Зинедин Зидан кој во своите први месеци по кам-бекот се соочи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  КНИГИПромоција на четири романи на Луан Старова објавени на хрватски јазикОбјавено пред 21 минута – 6 мај, 2019Од Макфакс Во свечената сала на Академијата на ...
  сите 8 | | | веќе видена