Бошњаци

  во

  На 4 август, во согласност со Уставот и Деловникот, започна конститутивната седница на 10. состав на македонското собрание, со што повторно се актуелизира ...
  сите 195 | | | веќе видена

  По 18 месеци од прекинот на дијалогот меѓу официјален Белград и Приштина, разговорите се обновени на 16 јули 2020 година. Покрај продолжување на дијалогот, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Македонија скоро две децении нема спроведенo попис на населението. Последниот таков, беше спроведен во веќе далечната 2002 година, веднаш по воениот конфликт. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На почетокот на прзазнувањето на Курбан бајрам од Нови Пазар доаѓа приказна за човечката добрина, почитувањето и разбирањето, пренесува „Курир.рс“.Синиша ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Не цела недела откако поминаа изборите во нашата земја граѓаните се уште се револтирани поради изборниот инженеринг кој беше во режија на власта предводена од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Зеќир Рамчиловиќ, еден од осумтемината пратеници кои се одметнаа од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за да се изгласа Преспанскиот договор, не успеа да влезе ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Но во меѓувреме излезе видео на кое се гледа како Ноер одлично добро знае една песна од Марко Перковиќ - Томпсон, осведочен симпатизер на усташката НДХ и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Со интонирање на химната на Босна и Херцеговина и едноминутен молк-вака притусните на комеморацијата по повод 25 години од геноцидот во Сребреница им одадоа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Денес кандидатот за прв премиер албанец, Насер Зибери, од градот Крушево, се обрати потсетувајќи на историјата на ова место, која содржи важни историски ...
  сите 53 | | | веќе видена

  „Северна“ Македонија, оваа земја која што сите ја сакаме и ја нарекуваме татковина, поминала низ многу револуции и војни во минатото, борејќи се за ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска се обрати од Крушево, потсетувајќи на историјата на ова место, која содржи важни историски ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Претседателот на државата Стево Пендаровски упати видео-порака по повод геноцидот во Сребреница, каде пред 25 години повеќе од 8.000 луѓе, претежно мажи и деца ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на државата Стево Пендаровски упати видео-порака по повод геноцидот во Сребреница, каде пред 25 години повеќе од 8.000 луѓе, претежно мажи и деца ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Северна Македонија, оваа земја која што сите ја сакаме и ја нарекуваме татковина, поминала низ многу револуции и војни во минатото, борејќи се за независност, ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Претседателот, Стево Пендаровски, упати порака по повод 25-годишнината од геноцидот во Сребреница.„Пред 25 години се случи геноцидот во Сребреница кога повеќе ...
  сите 15 | | | веќе видена