Бошковски

  во

  Македонската малцинска копродукција „Полусестра“ на еден од водечките словенечки и балкански автори Дамјан Козоле на 2 јули ќе има светска премиера во главната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Малцинска копродукција која Сестри и брат Митевски ја копродуцираа минатата година, новиот филм на Дамјан Козоле “ПОЛУСЕСТРА” својата светска премиера ќе ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Новиот филм на Дамјан Козоле „Полусестра”, во малцинска копродукција на „Сестри и брат Митевски“, својата светска премиера ќе ја има во главната селекција на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денес во Охрид започна петтиот камп на најдобриот македонски ракометар „Кирил Лазаров 7“. Според организаторите ова е најдобро организираниот и најмасовен ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Судското рочиште за предметот „Тортура“ закажано за денеска е одложено. Причината за одложувањето е што еден од обвинетите припадници на Алфите, Метуш ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Бизнисменот Орце Камчев, кој лично ја примил судската покана да сведочи на денешното рочиште за „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, не се појави во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  По петти пат младите ракометари од Македонија во организација на академијата Алушовски се собраа на кампот „Маврово 2019“. Искусниот тренерски тим предводен од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Инженерот Сашо Трајковски, кој е вработен во УБК, во неговото денешно сведочење за случајот за масовното прислушување „Таргет-Тврдина“ зборуваше и за ...
  сите 64 | | | веќе видена

  До системот за прислушување во УБК, „Најс“, можело да се пристспува од неколку локации надвор од кругот на МВР, раскажа инженерот Сашо Трајковски, вработен во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Ја објавивме и животната приказна на турскиот бизнисмен Кајхан Киличкап кој ја загубил мајка си, спиел во парк, а сега има два хотела. Пишувавме и за лекарите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Често на интернет читаме животни приказни кои не инспирираат да бидеме упорни и да се трудиме да успееме, без оглед на потешкотиите со кои се соочуваме. А кога ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Титаник” и „Титаник 3” на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Титаник” што се однесува ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Титаник” и „Титаник 3″ на Специјалното јавно обвинителство.Случајот „Титаник” што се ...
  сите 21 | | | веќе видена