Бошков

  во

  Бизнисмените не можат да најдат стручен кадар, невработените не можат да најдат работа . Во моментов околу 90.000 активни и 90.000 пасивни баратели на работа. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Хулен Лопетеги ќе остане запаметен во Мадрид како еден од најнеуспешните тренери со најкус стаж на Бернабеу. Загуби убедливо од Севиља, попи петарда од Барса и ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Иако стапката на невработеност е историски најниска досега и изнесува 21,1 проценти, според последниот извештај на Светката банка за напредокот на земјата, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Даночната реформа која беше и предизборно ветувања на актуелната власт треба да стартува за помалку од два месеца. Од 1 јануари ќе има прогресивен данок за ...
  сите 164 | | | веќе видена

  1. Сите сте искусни музичари. Тоа може да се забележи од вашите настапи. Како дојде идеата за овој музички состав? Идејата дојде од желбата да оставиме нешто ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Одлуката за анкетна комисија за референдумот не помина во Собранието, донесен нов закон за стечајците Собранието денеска во рамки на продолжението на 60. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Собранието денеска во рамки на продолжението на 60. седница со само осум гласови „за“ и 60 „против“ не ја усвои одлуката за формирање анкетна комисија за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Собранието денеска во рамки на продолжението на 60. седница со само осум гласови „за“ и 60 „против“ не ја усвои одлуката за формирање анкетна комисија за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Собранието денеска во рамки на продолжението на 60. седница со само осум гласови „за“ и 60 „против“ не ја усвои одлуката за формирање анкетна комисија за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Собранието денеска во рамки на продолжението на 60. седница со само осум гласови „за“ и 60 „против“ не ја усвои одлуката за формирање анкетна комисија за ...
  сите 26 | | | веќе видена