Бош

  во

  Четврта година по ред швајцарскиот произведувач на часовници „Ролекс“ е прогласена за најугледна светска компанија Ова станува јасно од признанието кое се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Предизборен молк во Македонија. Молк и во Северџанистан. Останаа 99,99% од планетава за да напишам колумна. И наеднаш се чувствувам тесно. Па што е светот во ...
  | | веќе видена

  Двејн Вејд ја игра својата последна сезона во НБА лигата, а во ситуација кога добива честитки и аплаузи од страна на сите фанови и полни сали во НБА лигата, со ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Милвоки Бакс ја запреа победничката низа на Хјустон, Мајами Хит го повлекоа дресот на Крис Бош, а Денвер Нагетс ја продолжија трката за првата позиција на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Орландо меџик го совлада Мајами хит на гости со 99:104 и со тоа ја доби директната пресметка за осмото место во Источната конференција. На седум натпревари до ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Сите очекуваа да биде најдобриот европски центар на сите времиња, а тој испадна едно од најголемите разочарувања во историјата на НБА драфтот. Сега Дарко живее ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Нептун" е најголемата малопродажна и дистрибутивна мрежа во Македонија на производи од бела техника, апарати за домаќинство, телевизори, компјутери, лаптопи, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ќерката на покојниот узбекистански претседател Ислам Каримов е одведена во затвор бидејќи наводно ги прекршила правилата на куќниот притвор. Гулнара Каримова е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Можеби најдоминантниот играч во поновата историја во НБА-лигата Леброн Џејмс, од синоќешниот натпревар против Денвер нагетс е четврти стрелец на сите времиња ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Тотенхем е домаќин на Борусија Дортмунд во рамки на осминафиналето од фудбалската Лига на Шампиони. Овие две екипи и минатата сезона играа меѓусебе во истото ...
  сите 35 | | | веќе видена