Борко Ристовски

  во

  Хрватската ракометна репрезентација сама си ја закомпликува работата на мундијалот и сега се стави во доста незавидна ситуација по неочекуваниот и шокантен ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Хрватската ракометна репрезентација сама си ја закомпликува работата на мундијалот и сега се стави во доста незавидна ситуација по неочекуваниот и шокантен ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Бразил вчера приреди вистинска сензација на Светското првенство совладувајќи ја фаворизираната Хрватска. Бразилците така го направија ...
  сите 56 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Заврши уште едно ракометно Светско Првенство за Македонија, во рамките на досегашните пласмани од деветтото до 16. место на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Македонија заврши уште еден светски шампионат на 15. позиција, пласман кој е предалеку од сонот за олимписко учество на нашиот ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез за последниот натпревар од Светското првенство во кој ќе разигруваме за 15. позиција ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Селекторот на ракометната репрезентација Раул Гонзалез за прв пат на Мундијалот направи измени во составот. Имено, за натрпеварот со Чиле повикани се Златко ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Денеска од 13 часот е последниот меч на нашата ракометна репрезентација на Светското првенство. Наш противник за 15-тата позиција на овој Мундијал ќе биде ...
  сите 48 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Македонија денеска од 13 часот во Келн го игра последниот натпревар на Светското првенство 2019 против Чиле во битката за 15. ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Денеска од 13 часот е последниот меч на нашата ракометна репрезентација на Светското првенство. Наш противник за 15-тата позиција на овој Мундијал ќе биде ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во желбата за што поголемо доближување до играта на ракометната репрезентација, ЕКИПА преку анализa на поранешни македонски репрезентативци ќе се обиде од еден ...
  сите 13 | | | веќе видена