Борјан

  во

  Ја заврши задачата поради која ја доби улогата премиер на Република Македонија, и како премиер на Северна Република Македонија замина на, веројатно според ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Што бараат Беса и Алијансата на Албанците за да ги поддржат уставните измени за имплементација на Договорот од Преспа? На оваа тема уредникот Борјан Јовановски ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Во централниот дневник на 1ТВ , Уредникот Борјан Јовановски зборуваше со министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Диригентот Борјан Цанев по 19 години години заминува од матичната куќа Македонска филхармонија и кариерата ќе ја продолжи на Факултетот за музичка уметност во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Гостин во Отвореното Студио 1 беше таткото на градот Скопје Петре Шилегов, кој покрај на прашањата на домаќинот Борјан Јовановски , одговори и на прашања од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ гости беа Бојан Панчевски, дописник на „Волстрит џурнал“ за Европа и Вања Вардијан, уредник во словенечката национална ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Синоќа во прекрасниот амбиент на Македонската филхармонија, нашиот пијанист со интернационална слава, маестро Симон Трпчески, одржа незаборавен концерт пред ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ѓоко Ѓорчев, кого, нели, некои го нарекуваат „македонскиот Том Џонс“, во оваа емисија еднаш го најавија како “македонскиот Том Џонсон“(?!). А во прилог против ...
  сите 9 | | | веќе видена

  По сјајната сезона голманот на Црвена Ѕвезда реши да се одмори далеку од очите на јавноста па заедно со сопругата заминаа за Малдивите.Милан Борјан на својот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По сјајната сезона голманот на Црвена Ѕвезда реши да се одмори далеку од очите на јавноста па заедно со сопругата заминаа за Малдивите. Милан Борјан на својот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Синоќа во прекрасниот амбиент на Македонската филхармонија, нашиот пијанист со интернационална слава, маестро Симон Трпчески, одржа незаборавен концерт пред ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Синоќа во прекрасниот амбиент на Македонската филхармонија, нашиот пијанист со интернационална слава, маестро Симон Трпчески, одржа незаборавен концерт пред ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Синоќа во прекрасниот амбиент на Македонската филхармонија, нашиот пијанист со интернационална слава, маестро Симон Трпчески , одржа незаборавен концерт пред ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Синоќа во прекрасниот амбиент на Македонската филхармонија, нашиот пијанист со интернационална слава, маестро Симон Трпчески, одржа незаборавен концерт пред ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Синоќа во прекрасниот амбиент на Македонската филхармонија, нашиот пијанист со интернационална слава, маестро Симон Трпчески, одржа незаборавен концерт пред ...
  сите 21 | | | веќе видена