Борјан

  во

  Студенти, станари во студентските домови „Стив Наумов“ периодов биле мета на кражби. Додека студентите седат дома поради пандемијата на коронавирусот, а ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во времето кога СДСМ имаше влада предводена од Бучковски, пред тој да биде осуден за воено профитерство и проневера на 3 милиони долари, пукна афера дека од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Се одмотува клопчето со распределбата на парите од Филмскиот фонд на чие чело е контроверзниот Горјан Тозија. Откако изби скандалот за бесправна продажба на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Вчера оставка од Комисијата за избор на ректор на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ си поднесе и професорот Драган Ѓошевски од Факултетот за земјоделски ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Црвена Звезда во досега невиден амбиент ја прославија 31. шампионска титула. Вистинска диско атмосфера имаше на стадионот „Маракана“ вечерва, а ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поради квалитетот, или поради тоа што му е син. Дејан Станковиќ, новиот шеф на стручниот штаб на Ц. Звезда, по двата еднопудриго порази и по очајниот настап на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Голот на Натхо направи голема разлика на вечното дерби меѓу Партизан и Црвена Звезда кое вчера се одигра во Белград, а кое сосема невообичаено за ова време, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Бурно беше во таборот на Црвена Звезда по синоќешниот пораз од Партизан во полуфиналето од Купот на Сртбија. Црвено-белите фудбалери беа разочарани, но мораа ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Црвена звезда, Марко Гобељиќ тешко го поднесе поразот (0:1) од најголемиот ривал, Партизан во полуфиналето од Купот на Србија . Ова е втор пат по ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Вчера Партизан успеа да ја победи Црвена Звезда со 1:0. Поразот на црвено-белите разбирливо тешко им падна, а посебно се издвои Марко Гобељиќ . Гобељиќ застана ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Играчите на Црвена ѕвезда повторно не успеаја да постигнат гол против вечниот ривал Партизан и одново беа елиминирани од Купот на Србија по поразот од 1:0. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Партизан ја совлада Црвена Звезда со 1-0 во 200. вечно дерби на српскиот фудбал и обезбеди пласман во финалето на Купот на Србија каде ќе ги одмери силите ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Партизан и Црвена Звезда моментално играат полуфинален натпревар во рамките на Купот на Србија. Во финишот на првото полувреме Звезда беше нешто подобра и ...
  сите 35 | | | веќе видена