Борисов

  во

  А. Савински, поранешен руски ополномоштен министер, во своите мемоари истакнува: Македонците се бујно, подвижно племе, многу поенергично и повитално отколку ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Веќе две години во Бугарија се води тешка политичка но и разузнавачка игра околу набавката на борбени авиони-ловци. Председателот на Бугарија, генералот Румен ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Претседателот на грчкиот дел од македонско-грчката историска комисија, Спиридон Сфета, оценува дека „за грчката страна е важно да се прифати дека границите ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Бугарскиот новинар Љубомир Огњанов покажа и докажа дека сите балкански новинарски провокатори чија примарна девиза и премиса не е објективно и коректно ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Пекар од турскиот град Бурса, Хасан Аџар, чиј бурек влезе во Гинисовата книга на рекорди, изјави за Спутњик дека има намера да испече традиционален турски ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за надворешни работи на Бугарија, Горг Георгиев, смета дека е „ситница“ тоа што бугарскиот премиер Бојко Борисов го нарече Стево Пендаровски ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Заменик министерот за надворешни работи на Бугарија, Горг Георгиев смета дека е ситница тоа што Бојко Борисов го нарече Стево Пендаровски „северномакедонски ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Бугарија нема да отстапи пред Северна Македонија во спорот за историската вистина за Гоце Делчев, категоричен е заменикот шеф на бугарската дипломатија, Георг ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Тоа што посакуваше Грција, другите го потврдуваат: КОМПОЗИТНОТО ИМЕ ОД ДВЕ ИМЕНКИ, ИМА КОМПОЗИТНА ПРИДАВКА ОД ЕДЕН ЗБОР! Истовремено, ...
  сите 51 | | | веќе видена