Борис Тадиќ

  во

  Александар Вучиќ во утринската програма на ТВ Пинк се осврна и на случајот со поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Албанците имаат големо влијание врз властите во Македонија, а ситуацијата е слична и во Црна Гора, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во утринската ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Албанците имаат големо влијание врз властите во Македонија, а ситуацијата е слична и во Црна Гора, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во утринската ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Благодарение на добро организиран план за бегство и добра реализација на тоа сценарио, бившиот премиер Никола Груевски успеа да им избега на полициските и ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски ги надитри полициските служби. Благодарение на добро организирано сценарио, тој избега од Македонија и сега ужива во азилот ...
  | | веќе видена | слични