Борис

  во

  Хуманитарната манифестацијата „Пивтијада” 11. пат се реализираше во организација на општина Гази Баба. Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Општина Гази Баба ја продолжува традицијата за организација на хуманитарна манифестацијата “Пивтијада”. Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Општина Гази Баба ја продолжува традицијата за организација на хуманитарна манифестацијата “Пивтијада”. Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Она на кое малкумина обратија внимание по слетувањето на рускиот претседател во Белград, е моментот кога Путин излегува од авионот, а на врвот на скалилата се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Можеби малкумина обрнуваат внимание на тоа, но веќе со години една русокоса жена патува со рускиот претседател Владимир Путин. Иако, според официјалните ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Мора да им студи. Мора да им е ладно и да се смрзнуваат. Мора да им се тресат забите и да им се ежи кожата, кога од устата им излегува пареа кога дишат додека ...
  | | веќе видена

  На магистралниот пат Кичево-Охрид, вчера во 08:30 часот товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(44) од Скопје, излетало ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Вчера околу 21 часот и 45 минути на крстосницата од улиците „Борис Трајковски“ и „Трајко Иванов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
  сите 30 | | | веќе видена