Борец

  во

  Медиумите од Португалија пренесуваат дека Икаер Касиљас во декември ќе направија серија тестови кои ќе покажат дали голманот ќе може да се врати на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Административниот град во земјва од наредната година го затвора за сообраќај на автомобили централното градско подрачје, истото ќе биде претворено во пешачка ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Низ центарот на Скопје од наредната година нема да се движат автомобили. Градоначалникот Петре Шилегов за вели дека во моментов работат на проектот потегот од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Град Скопје планира да ја затвори за сообраќај улицата Димитрие Чуповски и да ја прошири улицата Даме Груев откако претходно ќе ја урне зградата на „Макоил“ на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Низ центарот на Скопје од наредната година нема да се движат автомобили. Градоначалникот Петре Шилегов за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека во моментов работат на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Градоначалникот Петре Шилегов за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека во моментов работат на проектот потегот од крстосницата кај Собранието до трговскиот центар ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Низ центарот на Скопје од наредната година нема да се движат автомобили. Градоначалникот Петре Шилегов за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека во моментов работат на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Низ центарот на Скопје од наредната година нема да се движат автомобили. Градоначалникот Петре Шилегов за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека во моментов работат на ...
  | | веќе видена | слични

  Од желба за естрада, преку водителство и своевидна пејачка кариера, па преку судски процеси и непоседување трансакциски сметки во Македонија, и по наводно ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Катерина Трајкова Нурџиева е македонски национален деец, борец во НОВ, секретар на Методија Андонов-Ченто и внука на Гоце Делчев. Катерина Нурџиева е почесен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Велешанецот Љубомир Спасиќ влезе во историјата на македонскиот кајак на диви води како прв Македонец што го освоил Европскиот куп во дисциплината спуст. „Секој ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Македонските власти го ослободија од притвор поранешниот борец на Ослободителната војска на Косово, Томор Морина, кого Србија го бара по потерница за извршени ...
  сите 142 | | | веќе видена