Бордо

  во

  Гламур и луксуз во Версај, се пиеле Бордо и шампањ. По крајот на церемонијата која се одржа пред Триумфалната капија во Париз и по завршувањето на сите ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Исто како и луѓето, така и големите градови се раѓаат, развиваат и менуваат. И како што во текот на животот сите ние добиваме прекари кои најдобро не' ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Гламур и луксуз во Версај се пиеле Бордо и шампањ. По крајот на церемонијата која се одржа пред Триумфалната капија во Париз и по завршувањето на сите ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во случајот “Монструм“ во претходната процедура, предмет на анализа беа возилата “Опел Омега“, “Голф 3“, “Волфсваген Пасат“, “Пежо 306“ и “Мазда 626“. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Додека францускиот претседател Емануел Макрон во Јелисејската палата приреди ручек за шефовите на државите и владите, повикани по повод 100 години од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  На аеродромот во Бордо на западот на Франција беше забележана несекојдневна сцена – француските власти запленија авион на „Рајанер“ поради неплатени долгови ...
  сите 39 | | | веќе видена

  На аеродромот Бордо-Мерињак, во западна Франција, во четвртокот вечерта се случила необична сцена – француските власти заплениле патнички авион на компанијата ...
  сите 39 | | | веќе видена

  На аеродромот Бордо-Мерињак, во западна Франција, во четвртокот вечерта се случила необична сцена – француските власти заплениле патнички авион на компанијата ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Станува збор за субвенции кои француските аеродроми и ги овозможиле на оваа нискобуџетна авио компанија со седиште во Ирска, објавуваат француските власти. ...
  сите 39 | | | веќе видена