Бордо

  во

  Маурицио Почетино сега е угледен тренер во Тотенхем, а Марсело Биелса го тренира Лидс Јунајтед. И двајцата добро се познаваат од минатото уште во аргентинскиот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Основачот на "Microsoft" и филантроп "тежок" повеќе од 90 милијарди долари, Бил Гејтс, минатата недела евидентно посакал брза храна, бидејќи бил фотографиран ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На денешен ден 18 јануари 2019 1535.- Шпанскиот освојувач Франциско Пизаро ја основал Лима, главен град на Перу. 654.- Водачот на запорошките козаци Хетман ...
  сите 6 | | | веќе видена

  После најдобрата полусезона во кариерата, стигна и рекордот на кариерата! Екипата на Кардиф е блиску до конечен договор околу купување на напаѓачот на нант, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Бордо го совлада Анжер со 2-1 во рамките од презакажаниот меч во 17. коло од Лига 1. „Жирондинците“ до шестата победа оваа сезона стигнаа откако младиот Јан ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Мобилизацијата на „жолтите елеци“ во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај ...
  сите 69 | | | веќе видена