Борче

  во

  Македонските микро, мали и средни претпријатија покажуваат голем интерес за новиот јавен повик на Фондот за иновации и технолошки развој со кој ќе се ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Македонските микро, мали и средни претпријатија покажуваат голем интерес за новиот јавен повик на Фондот за иновации и технолошки развој со кој ќе се ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Полицијата во раните утрински часови, од 4 до 7 часот, спровела акциска контрола за откривање на странски државјани кои непријавено престојуваат и работат на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  При акциска контрола за откривање на странски државјани кои непријавено престојуваат и работат на подрачјето или го злоупотребуваат туристичкиот престој, во ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Повеќето се надничари (економски емигранти) кои најчесто се ангажираат по градилишта, фарми и физички работи. Според  СВР Тетово, по приведувањето лицата ќе ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Вчера во периодот од 04:00 до 07:00 часот во угостителски објекти на улиците „Беличица“ , „Мара Угринова“, „29 Ноември “, и „Борче Јовановски“ во Гостивар ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Сојузот на спортови на Скопје, по повод Денот на ослободувањето на главниот град, 13 Ноември, традиционално им ги додели признанијата на најдобрите спортисти, ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Дејан Митрoвски-Урко, долгогодишниот шеф на обезбедувањето на избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски и селектор на кикбокс репрезентацијата на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски, Дејан Митровски – Урко, ја доби наградата „13 Ноември“ за најдобар тренер од Сојузот на ...
  сите 107 | | | веќе видена