Болтон

  во

  Размената на територии не може, а да не се согледа во нејзината иницијална замисла – како дел од регионалниот пакет на прекројување, чии составни делови се и ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Официјалните портрети на поранешните американски претседатели Бил Клинтон и Џорџ Буш помладиот се отстранети минатата недела од големото фоаје на Белата куќа и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Официјалните портрети на поранешните американски претседатели Бил Клинтон и Џорџ Буш помладиот се отстранети минатата недела од големото фоаје на Белата куќа и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Официјалните портрети на поранешните американски претседатели Бил Клинтон и Џорџ Буш помладиот се отстранети минатата недела од големото фоаје на Белата куќа и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на САД, во интервју за јапонското издание Никеи изјави дека не ја исклучува можноста од нова средба ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Се затвораат српските џамии поради ширењето на коронавирусот, Грците вечерва би можеле да воведат забрана за влез на српски туристи во земјата, 1,600 полицајци ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Џон Болтон не престанува да крева прашина со својата книга во која ги откри бројните детали за американскиот претседател. Сепак, не треба да се заборави ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон за албанскиот портал „Факсвеб“ изјави дека прашањето за „корекција на границата“ во рамки ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Се затвораат српските џамии поради ширењето на коронавирусот, Грците вечерва би можеле да воведат забрана за влез на српски туристи во земјата, 1,600 полицајци ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон за албанскиот портал „Факсвеб“ изјави дека прашањето за „корекција на границата“ во рамки ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Лидерите на Србија и Косово уште во 2018 година разговараа за можноста за размена на територија како решение за косовското прашање, изјави поранешниот советник ...
  сите 73 | | | веќе видена