Болт

  во

  Најбрзиот човен на планетата, Јамајканецот Усаин Болт, соопшти дека до крајот на ноември ќе одлучи дали сака да ја продолжи фудбалската кариера. Осумкраниот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најбрзиот човек на планетата, Јусеин Болт откри дека добил голема поддршка за неговата фудбалска кариера од две фудбалски супер ѕвезди. Ѕвездите на двата клуба ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најбрзиот човек на планетата, Јусеин Болт откри дека добил голема поддршка за неговата фудбалска кариера од две фудбалски супер ѕвезди. Ѕвездите на двата клуба ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Осумкратниот Олимписки шампион, Јусеин Болт нема да заигра за австралискиот клуб Сентрал Коуст Маринерс затоа што имал неверојатни финансиски барања. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Усеин Болт на 32 година се обидува да го промени спортот и да стане фудбалер, но за потпис на договор бара сума каква што не добиваат и голем дел од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Осумкратниот Олимписки шампион, Јусеин Болт нема да заигра за австралискиот клуб Сентрал Коуст Маринерс затоа што имал неверојатни финансиски барања. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Усаин Болт нема да игра фудбал за австралискиот тим Централ Кост Маринерс. Минатиов месец најбрзиот човек на светот тренираше со оваа екипа, но преговорите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јусејн Болт е слободен фудбалски играч. Легендарниот атлетичар и светски рекордер на 100 и 200 метри одби да потпише професионален договор со австралискиот тим ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Aвстралиската фудбалска авантура на најбрзиот човек на светот, Усаин Болт (32) заврши уште пред и официјално да започне. Од управата на Централ Кост Маринерс ...
  сите 10 | | | веќе видена