Болт

  во

  Врвниот спортскиот новинар ќе биде учесник на годинешниот атлетски маратон. Спортскиот новинар со богато искуство Леон Хаан ќе биде специјален гостин на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германскиот мултинационален гигант Puma е на врвот на својата слава. Докази за тоа се: - Свежиот 10-годишен договор со Манчестер Сити тежок 650 милиони евра ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Ние единствено одиме само на злато, друг медал не не интересира.“, истакна Горан Андоновски, тренер по пливање. Кога златото е доволна мотивација за успех, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Тимот на Специјална олимпијада Македонија од Летните олимписки игри во Абу Даби се врати со освоени 9 медали во спортските дисциплини и едно второ место во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Јусеин Болт ги урна сите рекорди на двете најкратки делници во атлетиката, па иако многу му недостасува на овој спорт, неповторливиот Јамајканец во последно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бразилската скокачка во вода, Ингрид Оливеира откри шокантни детали од Олимписките игри во Рио де Жанеиро. Убавата Бразилка во текот на игрите се најде во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Една од најпикантните прикзани од олимписките игри во Рио е онаа пред две ипол години за бразилската скокачка во вода Ингрид Оливиера. Таа беше обвинта за секс ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Монако, 19. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Светскиот тенисер број 1, Новак Ѓоковиќ по четврти пат ја освои „Лауреус“ наградата за најдобар спортист по фантастичниот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Арбитражниот суд за спорт во Швајцарија ја одби жалбата поднесена од 68 руски атлетичари кои ја обжалија забраната да учестуваат на летните Олимписки игри во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Даниел Џејмс е играчот кој воодушеви со својата брзина. Фудбалерот на Свонси даде гол во победата над Брандфорд во ФА Купот, но тоа беше подогок кој ретко се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  7 годишниот Рудолф Инграм Џуниор уште кога бил мал го имал надимакот Молња, а сега сите го нарекуваат Јусеин Болт. Тој веќе има свој профил на Инстаграм со ...
  сите 2 | | | веќе видена