Боливија

  во

  Соединетите Американски Држави воведоа санкции на Банката за економски и социјален развој на Венецуела, потврдија од Министерството за финансии на САД. ...
  сите 66 | | | веќе видена

   Најчесто гледаме прекрасни дестинации кои го одземаат здивот, заборавајќи дека во светот постојат навистина загадочни и бизарни места. Во овие чудни ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Доктрината на Монро заговара „демократија од американски тип во целата западна полутопка“, во која Јужна Америка е значајна сфера на американските економски и ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Академското културно-уметничко друштво за народни песни и ора ,,Мирче Ацев"- Скопје беше дел од 74. Меѓународен фолклорен фестивал ,,Mandorlo in Fiore" кој се ...
  сите 19 | | | веќе видена

   Постои огромна класна поделба и при првата средба не е чудно Чилеанците да си постават прашање кое ниво на образование го имаат и од кој дистрикт ...
  сите 2 | | | веќе видена

  генцијата „Стандард енд пурс“ (“Standard and Poor’s”) соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг ББ- на Македонија, исто како и минатата година. „Стандард ...
  сите 13 | | | веќе видена