Бојко Борисов

  во

  Иран е еден од играчите на Балканот околу кој не се крева голема прашина, но кој полека, но сигурно дејствува геостратешки во регионот, наспроти Западот и ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Припадници на бугарската Гранична полиција на брегот на ’ртот Калиакра во североисточна Бугарија, открија торба со речиси 18 килограми кокаин, што „испловила“ ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Припадници на бугарската Гранична полиција на брегот на ’ртот Калиакра во североисточна Бугарија, открија торба со речиси 18 килограми кокаин, што „испловила“ ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Припадници на бугарската Гранична полиција на брегот на ’ртот Калиакра во североисточна Бугарија, открија торба со речиси 18 килограми кокаин, што „испловила“ ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Припадници на бугарската Гранична полиција на брегот на ’ртот Калиакра во североисточна Бугарија, открија торба со речиси 18 килограми кокаин, што „испловила“ ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Припадници на бугарската Гранична полиција на брегот на ’ртот Калиакра во североисточна Бугарија, открија торба со речиси 18 килограми кокаин, што „испловила“ ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Припадници на бугарската Гранична полиција на брегот на ‘ртот Калиакра во североисточна Бугарија, открија торба со речиси 18 килограми кокаин, што „испловила” ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Колку и да звучи неверојатно, освен Русија, Турција и Кина – и Арапите го сакаат Балканот. И не било кои туку најмноќните – Саудиска Арабија и Обединетите ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Грција и грчкиот премиер Алексис Ципрас од оваа година ќе може да учествуваат на Самитот на Кина со земјите од Источна и Југоисточна Европа кој започнува ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Во Дубровник се одржува самитот 16+1, средба на премиерите на земјите од источна и средна Европа со кинескиот лидер кој е во официјална посета на Хрватска. ...
  | | веќе видена | слични

  Се бори за живот 47-годишниот Теодор Николов, кој настрада во пожар. Човекот стекна популарност во јавноста, откако на крајот на март му се закануваше на ...
  сите 13 | | | веќе видена