Боинг

  во

  Не е случајно што аеродромите најчесто се градат во напуштените периферии на светските метрополи. Тоа се прави со цел да се обезбедат совршени услови за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Не е случајно што аеродромите најчесто се градат во напуштените периферии на светските метрополи. Тоа се прави со цел да се обезбедат совршени услови за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Не е случајно што аеродромите најчесто се градат во напуштените периферии на светските метрополи. Тоа се прави со цел да се обезбедат совршени услови за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Последно што очекувате да видите скриено во шумите во Орегон е Боинг 727, кој со причина е таму. Брус Кембел, инженер, го купил трупот на авион кој е повлечен ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Три месеци по несреќата е пронајдена втората црна кутија од авионот на „Лајон ер“ што во октомври минатата година се урна на брегот во Џакарта, објави ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Еден инженер преживеа и тој е згрижен во болница, наведе иранската војска, пренесе полуофицијалната агенција Фарс, а потоа и агенцијата Ројтерс. Боинг 707 ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Три месеци по несреќата е пронајдена втората црна кутија од авионот на „Лајон ер“ што во октомври минатата година се урна на брегот во Џакарта, објави ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Ирански воен товарен авион „боинг 707“ се урна утрово во станбено подрачје западно од Техеран. Во несреќата загинаа 15 луѓе од 16-те што биле во леталото, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Ирански воен товарен авион „боинг 707“ се урна утрово во станбено подрачје, западно од Техеран. Во несреќата загинаа 15 луѓе, од вкупно 16 кои биле во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Товарен авион „боинг 707“ се урна со 10 членови на посадата и падна на територија на Иран. Се претпоставува дека причина за падот на авионот се многу лошите ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Индонезиски нуркачи ја пронајдоа црната кутија од авионот на компанијата „Лајон ер“, што во октомври се урна во Јаванско Море. Индонезискиот заменик министер ...
  сите 77 | | | веќе видена