Бохум

  во

  Седумнаесетгодишната фудбалерка Леутриме Емини од Кичево, која со родителите живее во Германија, потпиша Договор со германскиот женски фудбалски клуб „Бохум", ...
  сите 10 | | | веќе видена

  За неа се заинтересирале и од косовскиот национален тим односно челниците на ФФК, поканата била прифатена и таа веќе има неколку настапи за Косово за тимот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бохум – Арминија Билефелд (18.30 часот) Бохум во првото коло на гости загуби од Регензбург, а Арминија истотака гостуваше, и одигра 1-1 кај Сент Паули. Затоа, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Интензивното известување за криминалот, посебно кога сторителите се бегалци или мигранти, плаши многу луѓе. Официјалните статистики пак порачуваат дека нема ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Oваа фудбалска приказна е една од ретките која може добро да ве насмее, а доаѓа од германската четврта лига. Станува збор за спортскиот директор на клубот СГ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германскиот весник „Билд“ ја пренесува неверојатната приказна тренерот Петер Нојрурер, кој „по грешка“ стана тренер на Ватеншајд 09, клубот кој се натпреварува ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Супер-драматично беше во последното коло од втората германска лига, откако Падерборн и покрај поразот од Динамо Дрезден остана на второто место и обезбеди влез ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Падерборн и покрај поразот од Динамо Дрезден во последното коло од втората германска лига, по четири години се враќа во германската Бундеслига, заедно со Келн. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Фантазија апасионата“ е насловот на претстојниот симфониски концерт кој ќе се одржи овој четврток, 21 март, со почеток во 20 часот. Под диригентската палка на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  „Фантазија апасионата“ е насловот на претстојниот симфониски концерт кој ќе се одржи овој четврток, 21 март, со почеток во 20 часот. Под диригентската палка на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Фантазија апасионата“ е насловот на претстојниот симфониски концерт кој ќе се одржи овој четврток, 21 март, со почеток во 20 часот. Под диригентската палка на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  „Ангелите и градот“ е насловот на претстојниот симфониски концерт на Македонската филхармонија кој ќе се одржи на 7 февруари (четврток) во 20 часот. За првпат ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Ангелите и градот“ е насловот на претстојниот симфониски концерт на Македонската филхармонија кој ќе се одржи на 7 февруари (четврток) во 20 часот. За првпат ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Добро е познато е дека капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров по завршување на Светското првенство во Данска и Германија остана број ...
  сите 11 | | | веќе видена