Богородица

  во

  Ослободен е плочникот на плоштадот Пресвета Богородица од паркирани коли, за кои црквата наплатуваше за паркирање. Откако вчера САКАМДАКАЖАМ.МК објави дека на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ослободен е плочникот на плоштадот Пресвета Богородица од паркирани коли, за кои црквата наплатуваше за паркирање. Откако вчера САКАМДАКАЖАМ.МК објави дека на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска донесе наредба за спроведување на истражна ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Судот му определи 30-дневен притвор на бугарскиот државјанин кој се обиде да шверцува мигранти преку граничниот премин Табановце.Црински службеници при преглед ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 8 мај. Денеска е Св. апостол и евангелист Јован. Споменот на свети Јован Богослов се празнува во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Скопје, 20 мај 2019 (/) – Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска донесе наредба за ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Со името на светиот апостол и евангелист Јован се поврзани два празника. Празникот на 21/8 мај, е востановен во чест на чудата што се случувале над неговиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  За лицето постои основано сомнение дека сторило кривично дело Криумчарење на мигранти предвидено и казниво по член 418-б, став 1 од Кривичниот законик, се ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска донесе Наредба за спроведување на истражна ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска донесе наредба за спроведување на истражна ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Судот му определи 30-дневен притвор на бугарскиот државјанин кој се обиде да шверцува мигранти преку граничниот премин Табановце. Царински службеници при ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Во текот на минатата недела, царинските службеници открија еден обид за нелегален излез на мигранти, како и неколку обиди за криумчарење разна стока, при што ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска донесе наредба за спроведување на истражна ...
  сите 83 | | | веќе видена