Богојавление

  во

  „Културата, традицијата, историјата и религијата се вредности коишто се наша гордост и треба да се негуваат. Во време кога Светот е потресен од уништувањето на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Охрид, 18. април 2019 (ИНПРЕС) – Градот Охрид е мозаик од културни вредности, а нашата грижа мора да биде насочена токму кон нив, порача на денешната прес ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Да ја негуваме нашата култура, традиција, историја и религија. Културата, традицијата, историјата и религијата се вредности коишто се наша гордост и треба да ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Изминатиов период во Бигорскиот манастир, изработен e нов видео запис, овој пат за првата великопосна песна (каланда) со наслов “Сега е Свет и Велик Пост”.-Она ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Изминатиов период во Бигорскиот манастир, изработен e нов видео запис, овој пат за првата великопосна песна (каланда) со наслов “Сега е Свет и Велик Пост”. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Прилеп денеска е во голема карневалска атмосфера. Се одржува меѓународниот карневал „Прочка 2019″. Во центарот на градот пред голем број прилепчани и преку ...
  сите 49 | | | веќе видена