Боцевски

  во

  Љубе Бошкоски во Основниот суд Скопје 1 во случајот „Тортура“ на СЈО, сведочи утринава за неговото апсење на 6.06.2011 година, ден по парламентарните избори, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Каков џаболебар, каков хохштаплер, каков копук и штетник, еве како го поминува работното време амбасадорот назначен од фикусот Хорхе во Бразил, Ивица Боцевски. ...
  | | веќе видена | слични

  Бобан Радуловиќ Дојде денот за пофалби, искрено секоја чест за децата, оние родени 2002 година и помлади, кои беа дел од селекцијата на Македонија која стигна ...
  | | веќе видена

  Своеволието на селекторот на нашиот кадетски национален тим продолжува. Откако креираше список на кандидати за настап на претстојното Европско првенство во кој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, првообвинет во предметот на СЈО „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, како и останатите пет обвинети полициски ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков кој е обвинет во предметот „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски заедно со уште пет полициски „алфи“, се повикаа на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Илјадници лошо преведени книги од помпезно насловениот проект на владата на Груевски „1.050 книги“ скапуваат по влажни магацини. Деветнаесет милиони евра ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Националните селекции до 14 и до 15 години од 9. до 13. јуни ќе земат учество на турнир во Измир. Селекторите на овие две национални селекции ги изготвија ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Еден од најголемите режимски кучиња, во случајот свинче, Боцевски е амбасадор на Македонија во Рио. Прашање до министерот Никола Димитров – зошто ова режимско ...
  | | веќе видена | слични

  1 Многумина имаат мислење за Законот за употреба за јазиците, иако верувам дека не ни знаат што е напишано во него. Многумина се против законот, оти мислат ...
  сите 7 | | | веќе видена