Боби

  во

  Реперот Канје Вест купил фотографија на покојната пеачка Витни Хјустон на која се гледа неред во нејзиното купатило преполно со расфрлени таблети. За ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Кога пред две години беше објавена приказната за граничниот полицаец Боби Додевски од Куманово и мигрантката Нора од Ирак речиси сите веруваа дека нивната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  За љубовта на Али Нора Аркавази и Боби Додевски се заљубиле пишуваа сите светски медиуми. Курдска муслиманка мигрант и православен полицаец, кои откако се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Затвореник од КПУ „Идризово“, осуден за убиство на 13 години казна затвор, вчера починал на скопските клиники, од инфаркт. Како што изјави за МИА директорот на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Кога пред две години беше објавена приказната за македонскиот царински службеник; Боби Додевски од Куманово со емигрантката Нура Аркавази од Ирак речиси сите ...
  сите 5 | | | веќе видена