БМВ

  во

  Германскиот произведувач на автомобили БМВ, објави дека планира да ја затвори фабриката во Оксфорд, која произведува автомибили од марката Мини, само еден ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Четири скапи „БМВ“ мотоцикли со струмички регистерски ознаки биле придружба на цистерна која денеска го поминала граничниот премин „Блаце“ кон Косово, објавува ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Поради постоење основи на сомнени за сторено казнено дело „предизвикување општа опасност“, СВР Охрид, до надлежното Јавно ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје почна истрага постапка против едно лице за неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или ...
  сите 39 | | | веќе видена