Блумберг

  во

  Состојбата во Демократска Република Конго станува крајно тензична во предвечерието на претседателските избори предвидени за крајот на годината. Актуелниот шеф ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фонд за стратегиска култура – МоскваСостојбата во Демократска Република Конго станува крајно тензична во предвечерието на претседателските избори предвидени за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Состојбата во Демократска Република Конго станува крајно тензична во предвечерието на претседателските избори предвидени за крајот на годината. Актуелниот шеф ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Бегството на осудениот поранешен македонски премиер Никола Груевски во Унгарија претставува дополнителен предизвик за унгарскиот премиер Виктор Орбан, односно ...
  сите 239 | | | веќе видена

  Блумберг неодамна објавил листа на „најголемите победници помеѓу милијардерите оваа година“на која покрај познатите Безос Ворен и Гејтс, се најдоа и некој ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Американскиот конгрес доби демократско мнозинство, додека републиканците на американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја задржат контролата над Сенатот, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Главниот извршен директор на Амазон и најбогат човек во светот Џеф Безос за два дена изгубил 19,2 милијарди долари, додека акциите на неговата компанија ...
  сите 24 | | | веќе видена