Блискиот

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп го презентираше својот долгоочекуван мировен план за Блискиот исток. Тој предлага решение со две држави но Ерусалим како ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска го претстави блискоисточниот мировен план што неговата администрација го разработи со цел регулирање на конфликтот ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Претседателот на САД Доналд Трамп го објави својот мировен план за Блискиот Исток кој според него ќе го реши конфликтот меѓу Израел и Палестина. Планот беше ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп го претстави долгоочекуваниот мировен план за Блискиот Исток, ветувајќи дека Ерусалим ќе остане израелска престолнина. ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп го презентираше својот долгоочекуван мировен план за Блискиот исток. Тој предлага решение со две држави но Ерусалим како ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Израелската војска распоредува безбедносни сили како дополнително засилување во Западниот Брег, пред најавата за мировниот план за Блискиот исток од ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Израел започна да го зголемува своето воено присуство во Јорданската долина во исчекување на претставувањето на планот на Доналд Трамп за Блискиот исток. ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Најновите хакерски напади против грчките, кипарските и ирачките владини агенции и организации вклучуваат хакери кои ги бранат турските интереси, пишува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лидерот на израелската партија Сино и бело, Бени Ганц оцени дека планот на администрацијата на САД за мир на Блискиот Исток е „историски“, најавувајќи дека ќе ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Весникот „Вашингтон пост“ повикувајќи се на неименувани извори денеска објави дека Мировниот план за Блиски Исток на администрацијата на САД ќе предложи ...
  сите 159 | | | веќе видена