Благој

  во

  Илјадници граѓани се собраа во саботата на пастрамајлијада во Штип да ја видат балканскта ѕвезда Северина во живо. -Благодарам Штип, напиша градоначалникот на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
  сите 106 | | | веќе видена

  „Добредојде за Северина во Штип, очекувам добра забава и многу гости од сите краеви на Македонија. Се гледаме вечерва“, напиша на својот профил на Фејсбук, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  „Добредојде за Северина во Штип, очекувам добра забава и многу гости од сите краеви на Македонија. Се гледаме вечерва“, напиша на својот профил на Фејсбук, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Започна 12-та по ред „Штипска пастрмалијада“. Годинава штипјани го пречекаа евроамбасадорот Самуел Жбогар, кој истакна дека многу слушал за штипскиот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во НУЦК „Антон Панов“ синоќа беше промовирана книгата „Динамични слики“ од поетесата Билјана Ѓорѓиева Зринк од Струмица.Најновата објава на Ѓорѓиева Зринк ја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со сечење на џиновската пастрмајлија почна 12. издание на штипската „Пастрамјлијада“. На свеченото отворње присуствуваа и евроамабсадорот Самуел Жбогар и ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев на денешната средба со средба американскиот потпретседател Мајк Пенс во Вашингтон истакнал дека таквата можност дошла во клучен историски ...
  сите 157 | | | веќе видена

  20.09.2018 Ученици, професори, членови на велосипедски клубови и голем број љубители на велосипедот како превозно средство се вклучија во велосипедското ...
  сите 80 | | | веќе видена